MEDICIÁLNA PEDIKÚRA, PODOLÓGIA a NECHTOVÁ PROTETIKA

Vykročte do nového dňa so zdravými a upravenými a zdravými chodidlami! V štúdiu Infinity vám odborníčka pedikérka – podologička ošetrí chodidlá najšetrnejšou metódou. Okrem pedikúry štúdio ponúka i služby podológie a nechtovej protetiky. Po návšteve štúdia Infinity sa už nikdy nebudete hanbiť za svoje nohy.

Mediciálna pedikúra – zdravotné ošetrenie nôh

Tento typ ošetrenia chodidiel je bezbolestný, bez poškodenia kože. Vykonáva sa výlučne za pomoci vysokootáčkového prístroja s použitím diamantových fréz.Umožňuje zložitejšie ošetrenia nôh,otlakov, zarastených nechtov i prasklín (ragad), kurích ôk a iných ortopedických anomálii na chodidle.

Okrem ošetrenia samotného chodidla je súčasťou procedúry ajošetrenie nechtov. Tento úkon šetrne nechty zbrusuje do požadovanej dĺžky i tvaru. Zákazníci sa môžu tešiť aj na krátku masáž s použitím vhodnej kozmetiky pre typ pokožky klienta, ale aj v prípade záujmu na lakovanie nechtov na nohách požadovaným farebným odtieňom.

Podologické ošetrenie chodidiel

Jedná sa o ošetrenie, ktoré vykonáva pedikér s vyšším odborným vzdelaním. Zaoberá sa nie len prejavmi na chodidle typu mozole, zhrubnutá koža, či kurie oka, ktoré trápia čoraz viac ľudí. Pri podológii kvalifikovaný odborník hľadá a rieši príčiny jednotlivých anomálii a problémov. V prípade potreby spolupracuje s odbornými lekármi (chirurg, ortopéd, diabetológ, angilóg, alebo zdravotníckymi pracovníkmi a fyzioterapeutmi.

Nechtová protetika – náhrada nechtovej platničky

Nechtová protetika nie je len kozmetická úprava vonkajšieho vzhľadu nechtu, ale ponúka aj rozsiahly liečebný efekt. Necht je citlivým orgánom, jeho úlohou je ochrana nechtového lôžka a hlbších vrstiev kože a jeho významnou úlohou je oporná funkcia pre prsty chodidla pri pružnosti výkroku.

Nechtová protetika sa používa ako účinný spôsob náhrady nechtovej platničky. Vyrába sa výlučne z protetického materiálu Unguisan. Klienti tento úkon vyhľadávajúpri traumatickom poškodení nechtovej platničky, náraze z prednej časti prstu (nakopnutie). Deformáciu, či poškodenie nechta spôsobuje aj sústavný tlak topánky. Klienti sa na podologičku obracajú aj pri mimoriadne bolestivých, ale aj neestetických problémoch straty častí nechtu (následkom Onychomykózy), či štiepenia a strhnutia platničky nechtu.

 

Ostatné služby