MASÁŽE A FYZIOTERAPIA

Štúdio Infinity pre svojich zákazníkov vytvorilo i zdravotno – relaxačnú zónu. Kvalifikovanú odborníčku, fyzioterapeutku, navštevujú klienti so zdravotnými problémami, ale i zákazníci, ktorý si prídu len tak oddýchnuť od každodenného kolotoča a doprajú si relaxačnú masáž.

Fyzioterapia

Fyzioterapia je odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka a Je jednou z oblastí rehabilitácie. V ponuke Služieb nájdete:

  • Mäkké techniky - Ošetrovanie svalových úponov, fascii, šliach, podkožia a kože .
  • Mobilizačné techniky -Blokády kĺbov spôsobujú mnoho zdravotných ťažkostí. Mobilizácia je cvičenie prevádzané opakovanými nenásilnými pohybmi v smere kĺbnej blokády.
  • Postizometrická relaxácia (PIR) -Ide o pasívne natiahnutie svalu fyzioterapeutom. Odporúča sa pri bolestivých a skrátených svaloch (svaly krku, plecia, chrbát a svaly horných a dolných končatín).
  • Trakcie - Pri trakcii sa v dôsledku manuálneho ťahu oddialia kĺbové plôšky, čo vedie k zníženiu tlaku, odľahčeniu kĺbu a k zmierneniu bolestí. Súčasné vyťahovanie kĺbového puzdra a väzov zväčšuje pohyblivosť.
  • Reflexná masáž -Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Cieľom je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, fascií, svaloch, perioste a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou, a tým diagnostikovať, čo nie je v poriadku. Následne masírovaním reflexných zón dosiahneme aj liečivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením, môžeme liečiť pohybový systém, ale aj vnútorné orgány.
  • SM Systém -Cvičenie s pružnými gumami -Skratka SM znamená stabilita a mobilita chrbtice. Je to komplexný systém ako sa starať o pohybový aparát, zlepšovať funkciu vnútorných orgánov a celkovo spevniť telo. Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej, postupne rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové špirály. Cvičením proti miernemu odporu pružného lana sa docieli správna koordinácia svalov. Účelom tohto cvičenia je vytvoriť dobre prakticky zvládnuteľný a časovo nenáročný program, pre každého kto trpí bolesťami chrbtice alebo sa chce jej poruchám vyhnúť.
  • Pilates -Jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraný na udržanie telesnej kondície, zlepšenie pohybového systému, ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov a správneho postoja. Cvičenie posilní Vaše telo a prispeje k zvýšeniu sebadôvery, sústreďuje na hlboký svalový stabilizačný systém, teda na malé neviditeľné svaly, tzv. hĺbkové, ktoré držia našu kostru.

Masáže

Masáže sú väčšinou vnímané ako príjemná forma uvoľnenia, majú však aj vynikajúce rehabilitačné a terapeutické účinky. Masáž by si mali dopriať ľudia s bolesťami chrbta, tí, ktorí sa stretávajú so zníženou pohyblivosťou alebo trpia stresom a nedostatkom energie.

Vyberte si niektorú z ponúkaných typov masáží.

  • Lymfatická ručná masáž - Masážna technika, kde sa jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom pôsobí na povrch tela, čím sa aktivuje pohyb lymfy v lymfatických cievach, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín.
  • Klasická masáž - Má mimoriadny význam pri liečení chorôb a ich prevencii, pôsobí proti únave, posilňuje zdravie a zvyšuje celkovú odolnosť organizmu. Je vhodná naozaj pre každého. Masáž prečisťuje a uvoľňuje, povzbudzuje každú bunku v tele a upokojuje myseľ. Blahodárne pôsobí proti depresii a stresu.

Objednajte sa

Lucia Malastová
0911 985 266

Ostatné služby